Aktualności

Zebranie dla rodziców ...
2 czerwca 2021

Zapraszamy rodziców nowoprzyjętych dzieci na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 21.06.2021 (poniedziałek) o godzinie ...

Warsztaty dla rodziców
1 czerwca 2021

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 4 przy ul. Mińskiej zaprasza rodziców dzieci przedszkolnych na warsztaty "Emocje dzieci podczas ...

Linki

Programy edukacyjne

Programy edukacyjne realizowane w naszym przedszkolu nastawione są na wszechstronny rozwój dziecka z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb. Dziecko nabywa umiejętności porozumiewania się, zdolności rozumowania i rozwiązywania problemów, samodzielności, umiejętności zabawy i pracy, kreatywności, umiejętności poszukiwania poprzez zabawę i współpracę z innymi . Wykorzystywane programy kładą nacisk na rozwijanie kreatywności dzieci i budowanie twórczej postawy dziecka wobec świata.

W roku 2019/2020 zestaw programów wychowania przedszkolnego obowiązujący w placówce tworzą dwa programy:

 • „Rozwój – wychowanie – edukacja” autorstwa A. Stalmach – Tkacz i K. Muchy, wydawnictwa Nowa Era
 • „Żyrafa Ola i przyjaciele – program wychowania prz4edszkolengo wspomagający rozwój aktywności dzieci”, autorstwa M. Rutkowskiej i D. Piechoty, wydawnictwa Lektor Klett
  Sp. z o. o.

 Dodatkowo nauczyciele korzystają z innych innowacyjnych metod i programów wspierających rozwój dziecka:

 • „Dziecięca matematyka” autorstwa E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej, nakierunkowana na wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci, kształtowanie wiadomości i umiejętności matematycznych, rozwijanie uzdolnień do uczenia się matematyki.
 • „Naturalna nauka języka” E. Czerwińskiej, która stwarza sytuacje edukacyjne zachęcające dzieci do słuchania, mówienia, czytania i pisania poprzez zabawę i twórcze działania.
 • „Metoda symultaniczno-sekwencyjna” (tzw. metoda krakowska) autorstwa Jagody Cieszyńskiej, w której podstawą nauki czytania jest odczytywanie sylab w ich różnych konfiguracjach.
 • „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej, wspierająca prawidłowy rozwój dziecka poprzez techniki pracy oparte na naturalnym, optymalnym, rytmicznym ruchu człowieka.
 • Ruch Rozwijający W. Sherborne, która jest metodą terapeutyczną i diagnostyczną wspomagającą całościowy rozwój małego dziecka w oparciu o ruch w kontakcie z drugą osobą
 • Elementy „Terapii ręki”, czyli program usprawniający małą motorykę dziecka, z uwzględnieniem funkcjonowaniu całego ciała, nie tylko dłoni.

W „Misiu Czarodzieju” realizujemy również programy własne, opracowane przez naszych nauczycieli:

 • „Spokojni Rodzice – uśmiechnięte dzieci”- program adaptacyjny dla dzieci i rodziców, który ma na celu zniwelowanie stresu związanego z rozłąką, nowym miejscem, niewiedzą, budowanie wzajemnego zaufania.
 • „Miś uczy, bawi ,wychowuje”, opracowany przez Krystynę Smolińską. Nasz patron, pluszowy miś jest traktowany jako zabawka terapeutyczna, która potrafi nauczyć, wysłuchać i pocieszyć, a także pomóc w rozwiązywaniu dziecięcych problemów.
 • „Budowanie systemu wartości małego dziecka” jest to program opracowany przez nauczycielki naszego przedszkola: K. Borowską, I. Glinicką, K. Smolińską w ramach projektu ,,Innowacje pedagogiczne w pracy z dziećmi i rodzicami a narodowe tradycje edukacyjne” realizowanego dzięki współpracy z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci ,,SZANSA”. Celem tego programu jest przekazywanie uniwersalnych wartości moralnych: prawdy, dobra, szacunku i odpowiedzialności we współpracy z personelem przedszkola i rodzicami.
 • „Program wspomagania i korygowania rozwoju dzieci w ramach realizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej”, autorstwa Izabeli Łabudzkiej, mający na celu stymulowanie rozwoju dziecka, rozwijanie i wspieranie rozwoju funkcji systemu percepcyjno – motorycznego, wspomaganie rozwoju umysłowego dziecka, kształtowanie koncentracji uwagi i wyrównywanie szans edukacyjnych.

 

Kontakt

Przedszkole Nr 51 "Misia Czarodzieja"

ul. Chrzanowskiego 7
04-381 Warszawa

tel: 22 810 08 80
e-mail: p51@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.