Aktualności

Harmonogram rekrutacji
23 lutego 2021

Szanowni Państwo! Poniżej zamieszczamy harmonogram rekrutacji do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022.

Opieka wakacyjna w przedszkolu - ...
8 lutego 2021

Szanowni Rodzice, poniżej zamieszczamy list od Wiceprezydent m. st. Warszawy - P. Renaty Kaznowskiej, dotyczący organizacji opieki wakacyjnej w ...

Linki

Propozycje do działań edukacyjnych z dziećmi

Drodzy Rodzice
 
Tutaj znajdziecie Państwo pomysły do pracy z dziećmi,  przykładowe zabawy, ćwiczenia oraz aktywności zaproponowane przez naszych Nauczycieli. Zapraszamy również do zaglądania na podane poniżej portale edukacyjne skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Mamy nadzieję, że poniższe propozycje będą inspiracja do wspólnie spędzonego czasu i udanej rodzinnej zabawy.  Zakładka będzie systematycznie aktualizowana - zachęcamy do korzystania. 
 
Nowe propozycje 16.06
Teatr Baj proponuje Wam kolorową i rozśpiewaną wyprawę do Afryki razem z bohaterami jednego z Waszych ulubionych bajowych spektakli, Doktorem Dolittle i jego przyjaciółmi.
Spektakl opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.
Przedstawienie będzie dostępne dla widzów bezpłatnie na stronie internetowej Teatru Baj dwukrotnie:
  •  19 czerwca (piątek) w godz. 10:00-12:00
  •  20 czerwca (sobota) w godz. 10:00-12:00
 
Bezpośredni link do spektaklu:
         https://bit.ly/Baj-Dolittle-online
 
30.05:
Dzień Dziecka z Teatrem Baj.
Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy prezent: spektakl "Ja, Maluch i morze".
 Spektakl zabiera dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem, fiatem 126 p, w głąb morza. Mogą poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice. 
 
 Przedstawienie będzie dostępne dla widzów bezpłatnie na stronie internetowej Teatru Baj aż trzykrotnie: 
- 30 maja w godzinach 10:00-12:00,
- 31 maja w godzinach 10:00-12:00,
- 1 czerwca w godzinach 10:00-12:00.
 
Bezpośredni link do spektaklu: 
          https://bit.ly/baj-maluch-online
 
 
21.05:
Zapraszamy do zapoznania się z nowym programem edukacyjnym dla najmłodszych „Zdrowo - Maluchowo”, który jest realizowany przez fundację Ziko dla zdrowia.  To propozycje zabaw dotyczące zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i higieny - np. mycia rąk czy jak dbać o jamę ustną.
https://www.zikodlazdrowia.org/do-pobrania/zdrowo-maluchowo/
 
W Centrum Nauki Kopernik nie ma rzeczy niemożliwych. Nowy cykl pokazów w Planetarium do którego wykorzystane zostaną nasze kosmiczne programy i posiadana wiedza astronomiczna.
Pokaz "Patrz w gwiazdy" w każdą sobotę o godz. 11.00. 
 
link do transmisji na żywo.
https://youtu.be/i-mYfRAATbI
 
 
16.05:
 
Zapraszamy wszystkie dziecii na niedzielny cykl „Między literaturą a baśnią”, w którym aktorzy Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy przeczytają baśnie Hansa Christiana Andersena.
Czytania odbywają się każdą niedzielę o godz. 19:00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego.
W jednej chwili przeniesiecie się do zaczarowanego świata baśni.
 
W najbliższą niedzielę „Cień” przeczyta Maciej Wyczański.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=rlICGCxb FLo
 
Możecie odsłuchać także wcześniejsze nagrania:
„Syrenę”: https://youtu.be/jMAy2vwEcnE
 "Słowika": https://youtu.be/aUEgItK4do0
 "Calineczkę": https://youtu.be/MmFhCkx7XtU "Brzydkie kaczątko": https://youtu.be/CUlioBTefdk
 
 
 
12.05:
 
 Zapraszamy na stronę Teatru Baj gdzie 16.05 o godz.10 będziecie mieli szansę obejrzeć online spektakl pt. „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” w reż. Ewy Piotrowskiej. Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i ......
 
 
 https://facebook.com/events/s/teatr-baj- malenkie-krolestwo-k/1641562405984735/?t i=icl
 
 
 
07.05:
 
Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Domowe Centrum Nauki EC1", przygotowanym z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. W krótkich filmach prezentujemy możliwe do wykonania w mieszkaniach eksperymenty i zabawy rozwojowe. Dostęp do nich jest całkowicie bezpłatny. Aktualnie dostępnych jest już 14 filmów, wszystkie zgromadziliśmy pod linkiem:
 
 
https://www.centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/domowe-centrum-nauki-i-techniki
 
Teatr Guliwer zaprasza na Wieczorynki czytane przez aktorkę teatru.
Dzisiejszą Wieczorynkę H.CH. Andersena pt. "To pewna wiadomość" oraz poprzednie znajdziecie pod linkiem:    https://www.youtube.com/channel/UCGV-TcepCSswMcRXAUt7nyw
 
04.05
 
Zachęcamy do wzięcia udziału w rodzinnym projekcie działań edukacyjnych „Bazgrołkowe obserwacje przyrody”. Dzieci będą mogły stworzyć własną bazgrołkową księgę obserwacji przyrody.
 
https://przedszkolankowo.pl/2020/04/26/czesc-3-bazgrolkowe-obserwacje-przyrody-czyli-rodzinny-projekt-dzialan-edukacyjnych/
 
6 maja o godzinie 18:00 odbędzie się premiera online, spektaklu ,,Baśń o rycerzu bez konia" Teatr Barnaby - Barnaby's Puppet Theatre. Można poczuć się jak w teatrze.
 
https://www.youtube.com/watch?v=PBulWfNeNow
 
27.04:
 
W każdy poniedziałek bezpłatne zajęcia ruchowo – muzyczne dla dzieci z Akademią Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej.
 
O godz. 10.30 odbywają się warsztaty „Baby Dance” - zabawa muzyką, piosenką i tańcem dla dzieci do 6 r.ż.
O godz. 11.30 odbywają się warsztaty „Dzieciak sam w domu”  - warsztaty ruchowo – muzyczne, w których można tanecznie zwiedzić świat. (dzieci powyżej 6 lat)
 
www.majka.tv
 
Zapraszamy na stronę Niestraszki - to grupa przyjaciół, którym niestraszne są żadne zagrożenia. Te wesołe stworki poprzez zabawę, edukacyjne piosenki, gry uczą dzieci pozytywnych zachowań i wyrabiają w nich pozytywne nawyki.
 
niestraszki.pzu.pl
 
21.04.2020r.
W związku z otaczającą rzeczywistością, wielu rodziców zastanawia się jak kreatywnie bawić się z dziećmi.  Polecamy  darmowe miejsce, gdzie rodzice mogą wymienić się pomysłami  i  jest wiele ciekawych i prostych  propozycji.
 
Po więcej zajrzyjcie na  www.kiermaszkreatywny.pl
 
https://kiermaszkreatywny.blogspot.com/?view=snapshot
Zapraszamy na stronę Kukaj Kukawko dla dzieci online.
 
20.04 będziecie mogli obejrzeć koncert i film edukacyjny - Wiosna. Dowiedzieć się czegoś więcej o tradycjach wiosennych, o tym jak kiedyś witano wiosnę, a jak witamy ją teraz. Będą zabawy taneczne, śpiewanie piosenek i poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. 
 
Zachęcamy do zapoznania się  projektem edukacyjnym "Lulitulisie" dla dzieci w wieku 3-9 lat. Powstał dla rodziców poszukujących pomysłów na mądrą, kreatywną zabawę i nowoczesnego podejscia do nauczania. Tytułowe Lulitulisie to 4 animowane ......... a zresztą przekonajcie się sami.
 
https://www.lulitulisie.pl/
 
Zachęcamy do zapoznania się z nowym cyklem Centrum Nauki Kopernik - Kopernik w domu. Zadajecie sobie pytanie co można robić w domu?
Eksperymentować, konstruować, a przy tym – doskonale się bawić. Mamy mnóstwo pomysłów i chętnie się nimi dzielimy. 
 
 
http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/
Polecamy stronę „Osiołek” na tropie talentów”. Jest to  seria opowiadań o małym osiołku Olku, który by poznać swoje przeznaczenie  zaczyna odkrywać swoje  talenty.
 
 
www.bajkowisko.pl - jest to biblioteka z bajkami I słuchowiskach  dla dzieci czytanymi przez najlepszych polskich lektorów. Opowiadania te wzbogacone są pięknymi ilustracjami.
 
Zachęcamy naszych milusińskich do wspólnego śpiewania. Ciekawe, która z piosenek najbardziej będzie się podobała dzieciom. Polecamy stronę z wieloma znanymi i lubianymi przez nasze przedszkolaki piosenkami. Przekonajcie się sami.
 
 
http://www.spiewanki.tv/
www.polskieradiodzieciom.pl. 
 
Jest to miejsce, gdzie znajdziecie Państwo wiele audycji edukacyjnych dla dzieci, bajek, słuchowisk oraz porad dla rodzica, a gdzie nie usłyszycie żadnych reklam. Polskie Radio Dzieciom w ciągu tygodnia nadaje ponad 100 premierowych audycji naukowych, kulturalnych oraz podróżniczych.
 
 
„1, 2, 3 z Migotką ucz się i baw ty” – to cykl spotkań zapraszający do wspólnej edukacyjnej zabawy. Pani Migotka wraz z Mateuszem poprzez animację połączoną z nauką, zabawy ruchowe przy muzyce i zajęcia kreatywne z elementami języka angielskiego rozwija w naszych dzieciach twórcze myślenie.
 
Link poniżej:
 
https://www.youtube.com/watch?v=lZU7Q7mEYsc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR24JCK2PT_3YqGlwB9O9MJufYvu298L-d8uK1x0QlIiDmbIj1KvB_VP1tE
 
Zachęcamy do wzięcia udziału w Rodzinnym projekcie działań edukacyjnych - domowe wyzwania bazgrołków !, który pomaga w kształtowaniu umiejętności społecznych oraz wzmacnia rozwój logicznego myślenia u dzieci. Link:
 
https://przedszkolankowo.pl/2020/03/20/czesc-1-domowe-wyzwania-bazgrolkow-czyli-rodzinny-projekt-dzialan-edukacyjnych/?fbclid=IwAR3AaPVGCwtnibjoTiV5te8hqWS11AiTjFrST9yIPhYtWOchjVDYzQpnafs
 
 
https://www.lulek.tv/
 
Można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.
 
https://ciufcia.pl/
 
 Strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.
 
http://www.buliba.pl
 
Wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci
 
http://www.dziecionline.pl
 
Gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów
 
http://www.dla-dzieci.com.pl
 
Strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.
 
http://www.domowyprzedszkolak.pl/ 
 
To bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu.
 
Różne strony dla dzieci
 
http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php
 
Dziecięce gry i zabawy
 
http://krokotak.com/
 
Kreatywna zabawa papierem dla wszystkich. Zabawki z papieru 3D
 
 
 

Kontakt

Przedszkole Nr 51 "Misia Czarodzieja"

ul. Chrzanowskiego 7
04-381 Warszawa

tel: 22 810 08 80
e-mail: p51@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.