Święto Pluszowego Misia

   Jak wszyscy wiedzą postać PLUSZOWEGO MISIA jest dla nas szczególnie ważna, dlatego od kilku lat coraz to uroczyściej obchodzimy jego święto, które przypada na 25 listopada.

   Wszystko zaczęło się w 2004 roku. Zaprosiliśmy inne przedszkola w dzielnicy do wspólnego świętowania organizując Międzyprzedszkolną Wystawę Prac Plastycznych pod hasłem „Miś w oczach dziecka”. Przyłączyło się do nas wówczas 37 placówek, które nadesłały prace swoich przedszkolaków.

   Rok 2005 obchodziliśmy pod hasłem „Miś w opowiadaniach dziecięcych”. Tym razem postawiliśmy na inną twórczość dziecięcą – przedszkolaki prezentowały swoje -być może wówczas pierwsze- próby literackie. Kolejny – 2006r. to „Motyw misia na kartkach okolicznościowych” i 2007. „Przygoda z Misiem Uszatkiem”.

   W każdym z obchodów podziwialiśmy działalność dzieci na różnych płaszczyznach. Nasze przedszkole tętniło barwą i różnorodnością form, pomysłów i niebywałej zdolności małych twórców. Każdemu przedsięwzięciu towarzyszyła wystawa prac i uroczyste obchody. Były nagrody, pamiątkowe dyplomy i oczywiście „misiowe” torty. Swoja obecnością zaszczycały nas delegacje z innych przedszkoli, a także przedstawiciele lokalnych środowisk, organizacji, urzędów i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Stawialiśmy na integrację środowisk przedszkolnych i chyba nam się to udało, bo z roku na rok cieszyliśmy się co raz to większym zainteresowaniem.

   Rok 2008, był szczególny, bowiem został ogłoszony przez MEN Rokiem Przedszkolaka, dlatego postanowiliśmy uczcić go jeszcze bardziej uroczyście. Ogłosiliśmy nie dzielnicowy a ogólnowarszawski konkurs na plakat pt. „W moim przedszkolu też mieszka miś”. Otrzymaliśmy 110 prac dzieci z całej Warszawy, specjalnie dla których zarówno wystawa jak i uroczysta inauguracja odbyła się w Centrum Promocji Kultury dz. Praga Południe m.st. Warszawy. Mieliśmy okazję gościć dzieci i nauczycieli z warszawskich przedszkoli, rodziców, przedstawicieli władz i mediów. Pośród wielu osobistości swoją obecnością imprezę zaszczycił zastępca prezydenta m.st. Warszawy - Włodzimierz Paszyński, a honorowym patronatem objął burmistrz Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy Pan Tomasz Kucharski. Wszyscy uczestnicy „pluszowego” świętowania zostali obdarowani maskotkami misia i innymi nagrodami naszych sponsorów. Dla małych – choć wielkich talentem- artystów przygotowana była wesoła zabawa i oczywiście prawdziwie misiowy tort.

To jednak nie wszystko… Oprócz obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w Centrum Promocji Kultury, w tym roku mieliśmy przyjemność zorganizowania drugiej wystawy – mianowicie Wystawy Prac Rodzinnych pod tym samym tytułem. Nasze przedszkolaki, których Miś Czarodziej także zainspirował do twórczego działania – całymi rodzinami przygotowywały w swoich domach plakaty, którymi ozdobiliśmy całą placówkę. Nasze przedszkole tętniło życiem, barwą i pomysłowością, a my – po raz kolejny- mieliśmy dowód na to, jakich mamy wyjątkowych rodziców.

   Tak właśnie jest w naszym „Misiu Czarodzieju” – twórczo i barwnie na każdym kroku. Czy to magia? Może i tak, ale taka, której na imię „przyjaźń”, gdyż rodzi niezwykłe owoce widoczne w każdym działaniu i to każdego dnia. Dzięki niej czerpiemy inspirację do twórczych zajęć i zabaw z dziećmi, a także do eksponowania swojej pracy w społeczności lokalnej. Jak będziemy świętować w przyszłości misiowe święto? Czas pokaże… Jedno jest pewne – w naszym przedszkolu - jak pisała w jednym ze swych wierszy M. Czerkawska - „nie obejdzie się bez misia”.

Kontakt

Przedszkole Nr 51 "Misia Czarodzieja"

ul. Chrzanowskiego 7
04-381 Warszawa

tel: 22 810 08 80
e-mail: p51@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.