Dlaczego Miś Czarodziej

Ideą nadania nazwy naszej placówce było to, aby nasze przedszkole kojarzyło się zarówno dzieciom jak i rodzicom z czymś bliskim. Chcieliśmy, aby etykietą nie był służbowy numer, który nic nie mówi, ale coś z czym można się identyfikować. Propozycja padła na MISIA, ulubioną maskotkę dużych i małych - nie ma bowiem człowieka, który w życiu nie miałby ulubionego misia, którego wspomina przez całe życie. Pragniemy, aby takie było nasze przedszkole i aby MIŚ towarzyszył dzieciom w ich zabawie, pracy i odpoczynku.

Bywalcy naszego przedszkola wiedzą, że jest on u nas wszechobecny. Widać go na każdym kroku: na półkach z zabawkami, w pomocach dydaktycznych, w wystroju wnętrza… Jest w codziennych spotkaniach z dziećmi, w scenariuszach zajęć…
Co robi? Zależy od chwili… i potrzeby. Czasami siedzi na półce przyglądając się działaniom dzieci, innym razem aktywnie uczestnicy w zabawie: słucha lub opowiada, uczy wierszy lub jest ich uczony, tańczy, figluje pełniąc rolę animatora. Często przytula, słucha, rozbawia lub pociesza. Jego zaletą jest elastyczność i to… że jest na wyciągnięcie ręki.

 Dzięki specjalnie opracowanemu programowi towarzyszy dzieciom już od pierwszych chwil spędzonych w przedszkolu. Oswaja je z nowy miejscem, z personelem, z chwilą „bez mamy”. Pomaga zaistnieć w szerszej społeczności, nawiązać nowe znajomości. Nie bez znaczenia są także pluszowo-misiowe poduchy, którymi obdarowywane są dzieci na spotkaniach adaptacyjnych. Dzieci zabierają je do domu, ale nie na długo…. Już następnego dnia przynoszą je do przedszkola, aby czując zapach domu spokojnie odpocząć na leżakowaniu. Może dlatego kłopoty rozstań z rodzicami nie są takie przykre.

Nasze przedszkole jest bardzo bliskie dziecku - staramy się, aby każde znalazło tu radość, opiekę i spokój. Dbamy o wszechstronny rozwój dzieci, a szczególną uwagę przywiązujemy do rozwoju emocjonalnego, który w tym okresie życia uważamy za najważniejszy. MIŚ CZARODZIEJ jest zatem nie tylko nazwą, ale także symbolem radości, szczęścia i bezpieczeństwa dzieci.

Kontakt

Przedszkole Nr 51 "Misia Czarodzieja"

ul. Chrzanowskiego 7
04-381 Warszawa

tel: 22 810 08 80
e-mail: p51@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.