Zdarzyło się u nas...

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM ! ;)

Senioralia

Dnia 7 września, obie zerówki z naszego Przedszkola wystąpiły w Senioraliach, które jak co roku odbyły się
w Parku Polińskiego. W trakcie występów naszych dzieci bawili się wszycy - mali i duzi, starsi i młodsi. Brawom nie było końca !

Zakończenie roku w Czarodziejach

W środę 12.06.2019r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w grupie Czarodziei z udziałem rodziców i zaproszonych gości. Był to dzień szczególny - pełen wrażeń i wzruszeń dla przedszkolaków, rodziców i nauczycielek. Pod czujnym okiem Pań, Czarodzieje przygotowały prezentację swoich umiejętności, a tym samym wzbogaciły ten dzień swoim wystepem artystycznym, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas. Po zakończonym występie dzieci otrzymały nagrody w postaci książek i słodkości.

Wycieczka do Mostówki 

W dniu 7.06.2019r. dwie grupy z naszego przedszkola - Czarodzieje i Starszaki pojechały na wycieczkę autokarową do Mostówki. Dzieci świetnie się bawiły na warsztatach ceramicznych malując najbardziej kolorowe koty i misie. Zwiedzały gospodarstwo, oglądały pokaz dużych baniek i jadły kiełbaski z grilla. 

Pierwsza pomoc

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach "Pierwszej pomocy dla dzieci". Utrwaliły znajomość numerów alarmowych i zasady prawidłowego wezwania pomocy. Samodzielnie przeprowadziły resuscytację. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom "Młodego Ratownika".

 

Zakończenie roku w Krasnalach

10 czerwca 2019r. grupa Krasnali podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, zaprezentowała przed swoimi bliskimi wierszyki oraz piosenki opowiadające o tym, co robili podczas intensywnych miesięcy w przedszkolu. Na koniec wykonały taniec z pomponami. 

Zabawa w ogrodzie z okazji dnia dziecka 

Dnia 3 czerwca wszystkie dzieci po zjedzeniu obiadu i szybkim odpoczynku udały się do ogrodu na zabawę z okazji ich święta, podczas której tańczyli oraz brali udział w konkursach.

Wycieczka do stadniny koni

Dnia 29 maja 2019r. dwie grupy - Krasnale oraz Zerówka - zamieniły się w księżniczki i rycerzy podczas wycieczki do stadniny koni. W trakcie wycieczki dzieci miały możliwość przejażdżki na koniu oraz poznania boksu, w którym mieszka koń. Był także czas na walkę na miecze, wykonanie orderu w kształcie podkowy oraz zabawy ruchowe. 

Wycieczka do "Leszczynowego zacisza"

W dniu 13.03 dwie grupy z naszego przedszkola - Starszaki i Czarodzieje, szukały pierwszych oznak wiosny
w gospodarstwie agroturystycznym "Leszczynowe zacisze" w Rozalinie. Dzieci własnoręcznie robiły pizzę, bawiły się w sianie, odbyły przejażdżkę wozem przyczepionym do traktora i tańczyły na dyskotece. 

Warsztaty kulinarne - zdrowa żywność

Konkurs plastyczny

Natalia F. z grupy "Starszaków" reprezentowała nasze przedszkole w Plenerze bajarsko-plastycznym "Warszawa Opowiadana", organizowanym w ramach autorskiego projektu "Nasz kwartał Warszawy" przez Przedszkole
nr 425. Dzieci po wysłuchaniu opowieści ruchowo-muzycznej o ciekawych miejscach Warszawy, rysowały swoje wrażenia. Natalia przedstawiła legendę o dwóch rzekach -"białej i czarnej". Za swoją pracę otrzymała dyplom
i nagrodę. 

Walentynki

W Walentynki, 14 lutego Miś Czarodziej rozdawał naszym dzieciom zaczarowane serca i medale miłości <3 

Dzień Babci i Dziadka w Czarodziejach

Dnia 22 stycznia dzieci z grupy Czarodziejów złożyły wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia, a ich występ był dla nich pięknym prezentem. 

Dzień Babci i Dziadka w Krasnalach

Dnia 21.01.2019r. w grupie Krasnali odbyła się cudowna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Było dużo uśmiechu, braw i momentów wzruszeń. Dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok!

Warsztaty stomatologiczne

Nowy Rok Krasnale zaczęły od warsztatów stomatologicznych, na których uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów, dbania o higienę jamy ustnej, a także samodzielnie mogły zrobić prawdziwą plombę. Po takiej teorii i praktyce nie mamy wątpliwości, że wszystkie Krasnale chętnie będą dbać o swoje ząbki. 

Wigilia w "Krasnalach"

Krasnale długo czekały na występ świąteczny, a to dlatego, że miały dużo do powiedzenia Świętemu Mikołajowi...że były grzeczne, mądre, wspaniałe. Śpiewały, tańczyły, a na koniec, ku ich zaskoszeniu odwiedził ich...prawidzwy Święty! Radości i kolędowania nie było końca. Do zobaczenia za rok!

Wigilia grupy "Czarodzieje"

Jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbywają się spotkania wigilijne. Dnia 13 grudnia grupa Czarodziejów przygotowała występ dla rodziców prezentując swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Nasze spotkania wigilijne oprócz radości z występów dzieci niosą magiczną atmosferę zbliżających się Świąt.

Konkurs

11 grudnia troje dzieci z grupy Czarodziejów wzięło udział w kolejnym konkursie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - "Polska Moja Ojczyzna". Gratulujemy!

Warsztaty z bombkami

10 grudnia w przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne. Nasze przedszkolaki z grup: Krasnale, Czarodzieje i Starszaki samodzielnie wykonały bombki. Powiem Wam w sekrecie, że każda z nich była wyjątkowa i miała w sobię magię świąt. 

Przygotowania do świąt

W Starszakach świąteczne przygotowania trwają. Z mamą Tosi zrobiliśmy bombki, a z mamą Stasia S. udekorowaliśmy pierniki. Bawiliśmy się przy tym super -  dziękujemy!

Konkurs "Moje prawo - czuć, co czuję - na mej twarzy się maluje!"

W czwartek 29 listopada dwoje dzieci z grupy Czarodziejów odebrały dyplomy za udział w konkursie
"Moje prawo- czuć, co czuję - na mej twarzy się maluje!". Gratulujemy!!!

"Dzień Pluszowego Misia"

Dnia 26 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odbył się bal, na którym wszyscy świetnie się bawili, można było też podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci i ich bliskich. 

"Poznajemy zawody"

Tata Tosi postanowił pokazać nam czym zajmuje się na co dzień. Przyniósł narzędzia, różne przyrządy i inne tajemnicze przedmioty...okazało się, że tylko dla dziewczynek, bo chłopcy już wszystko wiedzieli! Tajemnica odkryta...Tata Tosi pracuje w warsztacie samochodowym. Było super!!! Bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy!!!

"Skąd są dźwięki tej piosenki?"

W dniu 5 listopada dwie grupy z naszego przedszkola "Czarodzieje" i "Starszaki" były na lekcji multimedialnej w kinie Luna pt. "Skąd są dźwięki tej piosenki".

Warsztaty chemika

Dnia 6 listopada w grupach "Krasnali", "Czarodziejów" i "Starszaków" odbyły się warsztaty małego chemika. Dzieci własnoręcznie mogły wykonać chmurę z padającym deszczem, wulkan, tęcze oraz napompować balon za pomocą butelki.

"Rekord dla Niepodległości"

W dniu 9 listopada nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Rekord dla Niepodległości" . Razem z 16 tysiącami innych szkół i przedszkoli o godzinie 11:11  zaśpiewaliśmy hymn Polski.

Konkurs "Małe czerwone jabłuszko"

Dziewczynki z grupy "Starszaków" reprezentowały naszą placówkę w konkursie plastycznym "Małe czerwone jabłuszko" organizowanym przez Przedszkole nr 397 "Ziarenko". Otrzymały wspaniałe nagrody i dyplomy. Gratulujemy!

 

Warsztaty

W dniu 12.10 grupa "Krasnali" wzięła udział w warsztatach, podczas których wykonały magnesy z modeliny. Oczywiście w kształcie misia - jak przystało na przedszkolaków z "Misia Czarodzieja".

 

 

Konkurs z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W środę 10 października czworo dzieci z grupy "Czarodziejów" wzięło udział w konkursie na stulecie odzyskania niepodległości "Jestem Polką i Polakiem". Wystąpiły z piosenką "Co to jest Niepodległość" i wróciły z wyróżnieniem. Brawa dla naszych małych artystów!

 

 

Warsztaty dentystyczne

W dniu 27 września grupa "Starszaków" i "Czarodziejów" brała udział w warsztatach stomatologicznych "Poznaj świat dentysty". Dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowymi narzędziami stomatologicznymi oraz poznały sztukę samodzielnego wykonywania zabiegów tj. lakierowania
i wypełniania zębów. 

 

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Mazowiecki Zaścianek"

Dnia 20.09.2018r dwie grupy pięciolatków "Czarodzieje" i "Starszaki" pojechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego "Mazowiecki Zaścianek". Dzieci brały udział w warsztatach "Od kamienia do chleba", na których z  zaangażowaniem wyrabiały ciasto na chleb, a potem każdy dostał swój wypiek do domu. Po skończonej pracy obie grupy ze śpiewem na ustach pojechały na przejażdżkę konnym wozem.

Uroczyste zakończenie roku

Minął kolejny cudowny rok. Grupa Krasnali przygotowała występ pt. "Afryka zaprasza"
Rok szkolny pożegnaliśmy wierszami, piosenkami i tańcem.

 

 

Czarodzieje i Krasnale na wycieczce

W dniu 07 czerwca grupy Krasnali i Czarodziejów pojechały na wycieczkę do GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO" NA KOŃCU WSI" koło Mińska Maz. Na dzieci czekało dużo atrakcji takich jak: koncert muzyczny, malowanie na szkle, zwierzęta zagrodowe i zabawa w labiryncie z siana. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza i skąd się bierze miód a na koniec zjadły pyszne kiełbaski z grilla.

 

 

Krasnale w ksiegarni

W dniu 05 czerwca grupa Krasnali odwiedziła księgarnię. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej im książki, chętnie rozmawiały o zdrowym żywieniu i same rysowały owoce i warzywa, które lubią.
 
 
 
 
 

 

Święto Rodziny - piknik w ogrodzie

29 maja przy cudownej pogodzie odbył sie w naszym ogrodzie coroczny piknik z okazji Święta Rodziny. Nie mogło zabraknąć w tym ważnym dniu naszych kochanych przedszkolaków z całymi rodzinami, naszych wspaniałych absolwentów i wielu dostojnych gości -przyjaciół Misia Czarodzieja.

Dziękujemy za Waszą obecność!

 

 

 

 

Dzień Dobrego Sąsiedztwa

24 maja na terenach zielonych u zbiegu ulic Chrzanowskiego i Wiatracznej odbyło się wspólne sąsiedzkie piknikowanie, było cos dla ciała i dla ducha.

 

 

Planetarium

17 maja przedszkole "Misia Czarodzieja"odwiedziło Planetarium, była to jedna z niespodzianek
na Dzień Dziecka.  Wszystkie grupy oglądały pokaz z zapartym tchem.
 
 
 
 
 

 

 

Przedszolaki wśród książek...

15 maja grupa Krasnali odwiedziła pobliską bibliotekę, bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i zachęcenie naszych dzieci  do czytania.
 
 

 

Baletowe warsztaty

 

Na poczatku marca grupa Krasnali wzięła udział w warsztatach baletowych, zarówno dziewczynki jak i chłopcy bawili się świetnie. Cała grupa bardzo dziękuje mamie Ali za zorganizowanie tak ciekawych zajęć i prosimy o więcej.

Wielkanocne warsztaty

19 marca grupa Krasnali wybrała się na warsztaty Wielkanocne do Pracowni „Farbą malowane” gdzie dzieci same robiły palmy Wielkanocne i wyszły im takie cuda…

 

Walentynki

Na Walentynki w naszym przedszkolu Rodzice z grupy Krasnali zrobili dzieciom niespodziankę dekorując salę.

Natomiast Mama Lili upiekła dla wszystkich ciasteczka w ksztalcie serc z imionami dzieci i pań.

Bardzo dziękujemy!

 
 

"Odnowa krajobrazu" - warsztaty z mamą Weroniki

 

 

 

Bal Karnawłowy

W dniu 5.02.2018 r w naszym przedszkolu odbył się BAL.

Tanecznym szaleństwom nie było końca, wszyscy bawili się świetnie.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

 

Wigilia w Krasnalach

 

 

Muzyczne Warsztaty z Mamą Ali

 

 

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

 

Krasnale w Rozalinie - Leszczynowe Zacisze

Kransale zawitały do Leszczynowego Zacisza, zabawa była przednia.

Nie zabrakło zabaw w stodole, oczywiscie na sianie.

Jeździłiśmy też traktorem...

karmiliśmy zwierzęta,

i przygotowaliśmy drożdzowe bułeczki. Były pycha:)

 

 

Czarodzieje na Plenerze malarskim

Gabrysia i Natalia reprezentowały nasze Przedszkole na Plenerze malarskim pt. "Kubuś Puchatek zwiedza świat", zorganizowanym przez Przedszkole nr 211 im. Kubusia Puchatka.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej dziewczynki małowały Kubusia Puchatka podróżującego po świecie. Po zakończonym plenerze na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek, dyplomy i nagrody.

GRATULUJEMY!

Kontakt

Przedszkole Nr 51 "Misia Czarodzieja"

ul. Chrzanowskiego 7
04-381 Warszawa

tel: 22 810 08 80
e-mail: p51@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.